Alternatywa dla drewna i betonu… – teletechniczne słupy kompozytowe marki PoleComp

słupy kompozytowe

Podczas ostatniej Konferencji Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej firma xbest zaprezentowała produkt, który wzbudził nasze zainteresowanie; słupy wykonane są z kompozytu polimerowego. Uznaliśmy, że warto przybliżyć je także naszym Czytelnikom.

Słupy marki PoleComp składają się z kilku warstw tkaniny/maty szklanej z żywicą poliestrową, dzięki czemu charakteryzują się dużą wytrzymałością przy bardzo niskiej wadze. Są też całkowicie dielektryczne, co zwiększa bezpieczeństwo podczas ich eksploatacji oraz eliminuje konieczność uziemienia konstrukcji.

Przez zastosowanie materiałów kompozytowych, słupy cechują się praktycznie całkowitą odpornością na warunki atmosferyczne, korozję i promieniowanie UV, co skutkuje ich długą żywotnością sięgającą nawet 40 lat. Słupy wykonane w powyższej technologii nie wymagają żadnej konserwacji, co dodatkowo zwiększa komfort i ogranicza koszty ich użytkowania.

Wartym uwagi jest fakt, iż słupy w 100% podlegają recyklingowi, ich długofalowy wpływ na środowisko jest znikomy, a utylizacją zajmuje się producent.

Pusta przestrzeń wewnątrz konstrukcji może być samodzielnie zagospodarowana,  według indywidualnych potrzeb.

Warianty słupów 

Słupy kompozytowe marki PoleComp oferowane są w różnych konfiguracjach wysokości i wytrzymałości, tak aby możliwe było odpowiednie dobranie parametrów do wymagań instalacyjnych sieci teleinformatycznej. W chwili obecnej dostępne są cztery warianty wytrzymałości:  0.3kN, 0.7kN, 1.6N, 2.5kN, w opcjach wysokości: 7m, 8.5m i 10m. Pozwala to na stosowanie słupów kompozytowych w zróżnicowanych warunkach, zarówno w segmencie magistralnym, jak i dostępowym sieci. 

Na indywidualne zamówienie klienta istnieje możliwość wykonania słupów kompozytowych w dowolnym wariancie kolorystycznym, z naniesieniem grafiki klienta oraz umiejscowieniem dodatkowych otworów technicznych lub drzwiczek rewizyjnych. Dodatkowo pusta przestrzeń w środku może zostać podświetlona.

Montaż:

Niska waga (15-50kg) znacznie ułatwia transport oraz montaż słupów kompozytowych, eliminując konieczność wykorzystania ciężkiego sprzętu, co przy porównaniu do ich drewnianych i betonowych odpowiedników, w dużym stopniu wpływa na redukcję kosztów. Słupy kompozytowe sprawdzą się zatem szczególnie dobrze w miejscach o ograniczonym dostępie oraz na trudnym podłożu.

Osadzanie słupów jest możliwe z poziomu gruntu nawet w 2 osoby, a dodatkowo proces ten można usprawnić przy użyciu wiertnicy.  Głębokość wykopu w zależności od wersji słupa powinna wynosić od 120 do 150cm i nie wymaga żadnej podbudowy, a ponadto w ofercie xbest.pl znaleźć można dedykowane żywiczne masy montażowe marki Quikset, których zastosowanie jeszcze bardziej skraca czas montażu.

Pełna oferta słupów kompozytowych dostępna jest na stronie internetowej xbest.pl. Dział handlowy firmy może również pomóc przy odpowiednim doborze słupów po zapoznaniu się z oczekiwaniami konkretnego operatora.

Siedziba: Al. Jerozolimskie 96,
Polska, 00-807 Warszawa
Oddział w Rybniku: ul. Św. Józefa 141D
Polska, 44-200 Rybnik
Tel: +48 32 239 6000