Aleshop.pl – sklep, który wzbudził zaufanie internautów, po czym ich oszukał

 

Aleshop.pl handlował drobną elektroniką – kablami, ładowarkami itp. Zamawiane produkty docierały do kupujących bez problemów, ci wystawiali więc przedsiębiorstwu pozytywne oceny w serwisach specjalizujących się w porównywaniu cen.

Po jakimś czasie, gdy sklep zyskał sporą liczbę fanów i pozytywnych opinii, w portfolio znalazł się nowy asortyment, w tym flagowe smartfony w cenach znacznie niższych, niż u konkurencji. Akcję tłumaczono promocją z okazji Dnia Kobiet – oferty sklepu wyświetlane były jako najkorzystniejsze pod względem wysokości cen.

Ceneo, które przez część użytkowników jest obwiniane za to, że padli ofiarą oszustwa (wskazują, że nie dowiedzieliby się o sklepie, gdyby nie jego prezentacja w serwisie), wydało w tej sprawie oficjalne oświadczenie:

Oferta sklepu została zablokowana. Chcemy podkreślić, że sklep funkcjonował w serwisie od ponad pół roku i posiadał wiele pozytywnych opinii zweryfikowanych zakupem. Zapewniamy, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby wykryć podejrzenia nadużycia najszybciej jak to możliwe i odpowiednio zareagować. Razem z naszym partnerem Tpay.com podjęliśmy działania, mające na celu zwrot przelanych środków za niezrealizowane transakcje.

Gdy sklep zaczął przygotowywać się do oszustwa, jedynymi metodami płatności stały się przekazy na konto bankowe, skąd przestępcy mogli błyskawicznie podejmować przekazywane im kwoty do chwili zablokowania rachunku przez bank.

Poszkodowani zgłaszają się na policję w całym kraju.

[źródło: antyradio.pl]