TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Na walentynki: AI jako swatka

Ludzie znajdują różne sposoby na wykorzystanie sztucznej inteligencji. Programista z Rosji postanowił skorzystać ze wsparcia ChatGPT w celu znalezienia miłości. Aleksandr Zhadan w tym celu przetestował ponad pięć tysięcy kobiet.

Moźliwości ChatGPT postanowił przetestować rosyjski programista Aleksandr Zhadan. Użył sztucznej inteligencji jako swego rodzaju swatki. Miała ona wspierać go w kontaktowaniu się z kandydatkami na partnerkę. W ten sposób oszczędzał czas i energię, co pozwoliło mu na maksymalne zwiększenie liczby kobiet, z którymi się kontaktował.

W serwisie X poinformował on, że wykorzystując ChatGPT i portale randkowe nawiązał kontakt z 5 239 kobietami. Pierwszym elementem randkowej selekcji był opracowany przez programistę system do filtrowania profili potencjalnych kandydatek. Odbywało się to na podstawie kryteriów wizualnych oraz danych osobowych.

Następnie ChatPGT kontaktował się z kobietami w jego imieniu. Zhadan mówi, że za każdym razem kontakt inicjowany był z czterema kobietami jednocześnie. W przypadku pozytywnego przebiegu takich rozmów (rekrutacyjnych?), kobieta trafiała na listę do kontynuacji znajomości. W ten sposób program eliminował kandydatki, aż została jedna. Ta, która najbardziej pasuje do mężczyzny inicjującego proces.

Najwyraźniej AI spisała się dobrze. Para jest obecnie zaręczona.

Flirt z ChatGPT

Kandydatka, która wygrała w tej konkurencji rozmawiała z ChatGPT przez rok, zanim mężczyzna sam podjął konwersację. Programista zainwestował w cały proces 1400 dolarów i 120 godzin pracy. ChatGPT wykonywał dla niego zadanie, które zlecający opisał następująco:

Wyobraź sobie, że jesteś mężczyzną rozmawiającym z kobietą po raz pierwszy. Nie otwierając drzwi, chcesz zaprosić ją na randkę.

Początkowo procedura nie działała najlepiej. Kobiety po krótkim czasie rezygnowały z rozmowy. Używany pierwotnie model językowy GPT-3 popełniał błędy (było to chociażby powtarzanie pytań).

Dopiero nowy model opublikowany przez OpenAI pod koniec 2022 r. zaczął przynosić sukces. Zhadan trenował go z wykorzystaniem dialogów, które prowadził sam, by AI pisała w konkretnym stylu. W ten sposób wyłoniono Karine, jako kandydatkę na żonę.

Nie wiadomo, jak teraz narzeczeni poradzą sobie z prowadzeniem rozmów na żywo, bez użycia ChatPGT. Ale ich przypadek pokazuje, że pośród wielu zastosować AI jest także to, w którym działa ona jak swatka.

Źródło: komputerswiat.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...