TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

BASE-IP sponsorem Zjazdu MiŚOT w Toruniu​

Jacek Kulig, prowadzący firmę BASE-IP doradza klientom w doborze materiałów i rozwiązań dla budowy sieci kanalizacyjnych w taki sposób, aby służyły także przyszłym pokoleniom. Poznaje potrzeb odbiorców i na tej bazie rozwija oferowane produkty i systemy.

pasek

BASE-IP dystrybuuje w Polsce systemy produkowane przez ROMOLD. To jedyny producentem studni z tworzywa sztucznego, który posługuje się dwoma materiałami (PP i PE) oraz stosuje różne metody ich wytwarzania. BASE-IP może dzięki temu zagwarantować, że dla każdego projektu zaproponuje optymalną studnię w atrakcyjnej cenie. Wybór materiału umożliwia całkowitą swobodę projektowania w procesie montażu:

  • studnie z PP do mufowych systemów rurowych;
  • studnie z PE do spawanych systemów rurowych.

Oferta firmy obejmuje także formowanie wtryskowe w przypadku dużych serii i rotoformowanie w przypadku małych serii i indywidualnych projektów dla klienta.

Podczas Zjazdu MiŚOT w Toruniu będzie można usłyszeć o tym więcej podczas prezentacji Jacka Kuliga (piątek o 10.25 w Sali MiŚOT).

– Mottem przewodnim prezentacji będą efektywne korzyści, jakie osiągamy stosując studnie z tworzyw sztucznych w pasywnej infrastrukturze zewnętrznej – zapowiada właściciel BASE-IP. – Pokażę (na przykładach) w jakich obszarach możemy szukać oszczędności i zwiększenia efektywności przy zastosowaniu takich produktów. Opracowana przez nas oferta produktów ROMOLD pozwala na ich dopasowanie do potrzeb małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, a specjalne modele logistyczne pozwalają na szybkie realizowanie potrzeb klientów. Trzeba się po prostu o tym przekonać, a najlepiej to zrobić licząc – przekonuje.

W praktyce jest wiele różnych aspektów zastosowania tego typu rozwiązań. Mogą one w znaczący sposób wpłynąć na zwiększenie efektywności procesów inwestycyjnych; zarówno w wymiarze ekonomicznym a także czasowym.

Nowym produktem w ofercie dystrybutora jest wszechstronna alternatywa zasobników podziemnych z materiałów tradycyjnych. Przedstawione rozwiązanie to produkt wykonany z tworzywa sztucznego – konkretnie polipropylneu. Cechuje ją dowolność konfigurowania wymiarów oraz łatwość i prostota montażu. Główne jego obejrzeć można na filmie:

ROMOLD oferuje przy tym nie tylko studnie włazowe typu DN 1000, lecz również studnie DN 800, do których dostęp wymagany jest okazjonalnie (zgodnie z EN 476). Ponadto do wyboru są studnie rewizyjne DN 400, DN 500 i DN 625. Stanowią one alternatywne rozwiązanie przy projektowaniu sieci kanalizacyjnej. Zastosowanie zoptymalizowanych średnic studni w sieciach kanalizacyjnych daje też wymierne oszczędności inwestycyjne.

Warto też dodać, że studnie te są wodoszczelne i odporne na działanie agresywnych środków chemicznych. Właściwości materiałowe wykluczają powstawanie korozji spowodowanej siarkowodorem (H2S). Umożliwia to sensowne, alternatywne rozwiązania o długim okresie użytkowania.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze