TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Aplikacje, które pozwolą na wspólne seanse, słuchanie muzyki i granie w gry

Kwarantanna daje ci w kość? Tęsknisz za bliskimi i znajomymi? Podpowiadamy, które aplikacje dadzą ci namiastkę fizycznego kontaktu.

Netflix Party (PC – Chrome/Edge, rozszerzenie)

Netflix Party to rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome oraz Microsoft Edge na na PC z Windowsem pozwala na wspólne oglądanie ulubionych filmów i seriali z Netflixa. Każdy z widzów widzi zsynchronizowany co do sekundy obraz. Można również ze sobą rozmawiać na specjalnym czacie z boku ekranu.

Jak to zrobić?

  • Włącz Netflixa na komputerze (z przeglądarki) i zacznij oglądać film/serial
  • kliknij na ikonkę z rozszerzeniem Netflix Party (gdy zaczniemy odtwarzać film, zmieni się z szarej na czerwoną)
  • wybierz opcję “Create a Netflix Party” z wyskakującego okienka
  • kliknij na “Start the party”
  • na końcu wyskoczy jeszcze jedno okienko. Kopiujesz link (“Copy URL”) i wysyłasz go znajomym, którzy do ciebie dołączają. Oczywiście muszą też mieć zainstalowane rozszerzenie

 Houseparty (Android, iOS, macOS)

Houseparty to aplikacja, która umożliwia wspólną grę np. w kalambury czy srcable, jednocześnie czatując i prowadząc wideorozmowy ze znajomymi.

Aby założyć konto, musisz  zweryfikować swój telefon podając kod przesłany na twój numer. Kolejnym krokiem jest połączenie aplikacji z Facebookiem, aby w ten sposób znaleźć przyjaciół. Możesz też przyjaciół zaprosić ręcznie z listy kontaktów. Otrzymają oni smsa z zaproszeniem.

Airtime (Android, iOS)

Airtime to z kolei aplikacja, która pozwoli wspólnie, z opcją wideorozmowy bądź czatu tekstowego, oglądać YouTube. Oferuje także zbiór darmowych filmów, które można oglądać w wirtualnym kinie. Program pozwala na prowadzenie wideokonferencji na maksimum 10 uczestników, aczkolwiek maksymalnie w danym “pokoju” może przebywać 250 osób.

Założenie konta i ustawienie aplikacji jest proste. Wystarczy podać numer telefonu i uwierzytelnić się wysłanym kodem. Następnie trzeba wybrać nazwę użytkownika i ewentualnie nadać aplikacji uprawnienia, czyli dostęp do kontaktów, kamery i mikrofonu oraz ewentualnie powiadomienia.

Tabletop Simulator

Dla miłośników planszówek stworzono aplikację Tabletop Simulator. Można zagrać również w szachy, poker i wiele więcej.

Choć jest to płatna propozycja, bo za Tabletop Simulator należy zapłacić 71,99 zł, to możliwości tej gry są niemal nieskończone, bo dzięki funkcji “warsztatu” w Steam można pobierać setki darmowych rozszerzeń, które dadzą różne gry planszowe typu Monopoly, a nawet “stołowe” gry RPG fantasy i wiele innych.

Minusem tej aplikacji jest brak możliwości prowadzenia wideorozmowy z jej poziomu. Dobrze sprawdzi się w takich sytuacjach Discord.

Komunikator ten powstał z myślą o graczach, ale oczywiście nie tylko oni mogą z niego korzystać. Aplikacja jest prosta w obsłudze oraz umożliwia wygodną komunikację tekstową i głosową.

Źródło: dobreprogramy.pl

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze