51 proc. połączeń głosowych to te w technologii VoLTE

293

Do 51 proc. wzrósł udział połączeń realizowanych w technologii VoLTE. Takie dane za listopad 2021 r. podał operator – T-Mobile.

W styczniu udział VoLTE wynosił 36 proc.

Według firmy ten wzrost jest wynikiem udostępniania takich połączeń kolejnych grupom odbiorców. W tej chwili mają do nich dostęp już wszyscy klient T-Mobile i Heyah bez względu na rodzaj zawartej umowy.

„To dobra wiadomość dla klientów, gdyż połączenia w VoLTE oferują wyższą jakość dźwięku i lepszą redukcję niepotrzebnych szumów, niż połączenia w sieciach starszych generacji” – napisała firma w komunikacie.

Sieci T-Mobile i Hehay dostępne są prawie w całym kraju. Jednak do korzystania z połączeń w technologii VoLTE potrzebne są tez odpowiednie telefony.

–  Od początku 2021 roku nowe modele telefonów wprowadzane do sprzedaży przez T-Mobile obsługują tę technologię. Spada popularność sieci 3G i połączeń w niej wykonywanych. Obecnie jest to niecałe 40proc. wszystkich połączeń, o 12 pkt proc. mniej niż na początku roku i obserwujemy, że ten tren spadkowy z miesiąca na miesiąc przyspiesza – przekonuje firma.

Źródło: ISBnews, inwestycje.pl