3xGreen – webinar o zielonym internecie

3 x Green – webinar dla młodzieży, która zainteresowana jest internetem i ochroną środowiska. Odbędzie się 22 kwietnia, a zapisywać można się już dziś.

Webinar „3xG” jest częścią  przygotowań do Młodzieżowego Szczytu IGF. A to jest jedno z wydarzeń towarzyszących  Szczytowi Cyfrowemu ONZ – Internet Governance Forum 2021. Odbędzie się on od 6 do 10 grudnia w Katowicach. Spotkanie „3xG” organizowane jest wspólnie z ONZ, NASK i młodzieżą z Youth IGF Polska

– Temat pierwszego webinaru dotyczy kwestii, która w obecnych czasach nabrała istotnego znaczenia. Wielu zastanawia się, czy możemy zmieniać świat z domu? Już od ponad roku pozostajemy w domach z powodu pandemii COVID-19, stamtąd uczymy się i pracujemy. Warto więc zastanowić się jaki wpływ ma ten nowy, zdalny tryb życia na otaczające nas środowisko – mówi Emilia Zalewska, członkini Komitetu Sterującego IGF Młodych Polska (YIGF – Youth IGF).

IGF Młodych jest inicjatywą stworzoną dla młodych ludzi zaangażowanych w dyskusję na temat zarządzania internetem.

– Do zaangażowania się w dyskusję zachęcamy każdego, kogo interesuje świat zarządzania internetem. Temat najbliższego webinaru to „3xG” – Green Internet, Green Tech, Green Generation. To interesujące młodych ludzi kwestie – dodaje Emilia Zalewska.

W spotkaniu będą brać udział przedstawicie Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), Komisji Europejskiej, członkowie YIGF z Polski, Niemiec i Ghany. By wziąć w nim udział należy wypełnić formularz na stronie: https://intgovforum.zoom.us/webinar/register/WN_EH2iPkSlQxSye9A2ME3zCQ

Źródłó: gov.pl