3S S.A. kupiła pakiet kontrolny w Fibertech Networks

364
usługa telekomunikacyjna

3S S.A., operator telekomunikacyjny z Katowic, kupił 76% udziałów w krakowskiej Fibertech Networks Sp. z o.o. Fibertech jest niezależnym operatorem, posiadającym własną sieć światłowodową i bazę kilkuset klientów biznesowych. Docelowo, firma zmieni nazwę na 3S Fibertech Sp. z o.o. Transakcja została zawarta pod koniec kwietnia. Wartość kontraktu stanowi tajemnicę handlową.
Fibertech Networks Sp. z o.o. świadczy usługi telekomunikacyjne dla ponad 400 podmiotów biznesowych i instytucji z Krakowa. Posiada w tym mieście 370 km własnej sieci światłowodowej. Przychody firmy za 2015 rok wyniosły ok. 5,5 mln złotych. Fibertech działa na krakowskim rynku od 2009 roku i zatrudnia 20 osób.
Dawid Pawlus, prezes Fibertech: Rozwijamy Fibertech od 7 lat. Osiągnęliśmy w tym czasie znaczącą pozycję rynkową w Krakowie, potrafimy konkurować z większymi graczami pozyskując coraz ciekawszych klientów. Dotarliśmy jednak do punktu, w którym do dalszego rozwoju potrzebowaliśmy wsparcia, nie tylko finansowego. Jednocześnie ważne było dla nas działanie w warunkach pewnej autonomii, chcieliśmy kontynuować prace nad projektem Fibertech w obecnym składzie. Bardzo się cieszymy na współpracę z Grupą 3S, z nową energią rozpoczynamy zatem proces integracji.
3S S.A. kupuje 76% udziałów operatora, pozostawiając 24% w rękach założycieli firmy, którzy nadal będą pracować w zarządzie spółki. Jacek Groyecki, wiceprezes i dyrektor zarządzający w 3S S.A.: Mimo że jesteśmy inwestorem branżowym, zaproponowaliśmy właścicielom Fibertech Networks model współpracy nie do końca typowy dla tej sytuacji – model, w którym managerowie pozostają udziałowcami i dalej zarządzają spółką. Dołączenie do Grupy 3S oznacza dla Fibertech wsparcie nie tylko finansowe, ale też merytoryczne. Dla nas to bardzo istotny krok w budowaniu przewag konkurencyjnych w stolicy Małopolski.
Od początku roku Grupa 3S powiększyła się o 2 nowe spółki. Pierwszą z nich jest 3S BOX S.A., której zadaniem jest rozwój biznesu data center w Warszawie. Natomiast dzięki transakcji z Fibertech Networks Grupa umacnia swoją pozycję w Krakowie. Łączna liczba klientów biznesowych obsługiwanych przez spółki Grupy zwiększy się do dwóch tysięcy