TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

100 Mb/s dla każdego w 2025 roku, czyli nowy plan Komisji Europejskiej

Komisja Europejska szykuje nowe cele związane z dostępem do szerokopasmowego internetu. Wiążą się one z tym, aby w 2025 roku dostępność do łącza 100 Mb/s była powszechna. KE zamierza wezwać rządy do finansowego zwiększenia wsparcia budowy superszybkich sieci dostępowych.
Do projektu dokumentu Komisji Europejskiej dotarł serwis EuroActiv.com. Jego opublikowanie planowane jest na 21 września. Wynika z niego, że Komisja chce, aby za 9 lat wszystkie kraje Unii znalazły się w erze gigabitowego internetu. Każde gospodarstwo domowe miało natomiast dostęp do łącza – komórkowego lub stacjonarnego – o przepływności co najmniej 100 Mb/s. Zdaniem KE wymagać to będzie zmian technologicznych. Najbardziej obiecującą technologią okazują się łącza światłowodowe. KE pragnie, aby do 2025 r. w każdym obszarze miejskim na terenie UE oraz na głównych szlakach komunikacyjnych był dostęp do technologii 5G, która może przynieść duże korzyści unijnej gospodarce.
Źródło: Telko

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...