Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

10 mln zł na pracownie komputerowe

Resort cyfryzacji będzie dofinansowywał pracownie komputerowe tworzone przez samorządy. Każdy może na ten cel otrzymać 200 tys. zł. Dofinansowanie odbywa się w ramach projektu miniPAKT. Ma powstać 50 takich pracowni.

Minister cyfryzacji na konferencji w Olsztynie ogłosił powstanie programu miniPAKT. W jego ramach powstać ma 50 gminnych pracowni komputerowych z dofinansowaniem rządowym.

– miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. zł na zorganizowanie takiej pracowni – powiedział Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji.

Dofinansowanie będzie można przeznaczyć na zestawy Greenscreen, gogle VR, sprzęt streamingowy, ale również aparaty fotograficzne, tablety graficzne, komponenty robotyczne czy zestawy do nauki elektroniki.

–  W tych kreatywnych przestrzeniach wnioskodawcy będą mogli umieścić między innymi supernowoczesne komputery, projektory multimedialne, ekrany studyjne, mikrofony czy zestawy do programowania i robotyki. Chcemy zaszczepić w obywatelach, szczególnie tych najmłodszych, pasję do nowych technologii i zachęcić do wyboru ścieżki kariery w branży ICT – przekonywał minister cyfryzacji.

Uprawnione jednostki samorządowe, takie jak gminy i miasta na prawach powiatu,  mogą złożyć tylko jeden wniosek. Czas na to mają do 6 października 2023 r. do godziny 16:00.

Źródło: samorząd.pap.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Konkurencja dla YouTube’a – czym jest PeerTube?

YouTube stał się dominująca platformą, na której znajdują się różnego rodzaju treści wideo. Jednak...

Aplikacje na uniwersytety – MyUniLodz

Powstała specjalna aplikacja Uniwersytetu łódzkiego. MyUniLodz pozwala na smartfonie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące uczelni...

Krypto scam

W 2023 roku inwestujący w kryptowaluty stracili setki tysięcy złotych. I to nawet...

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...