TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

"Wrota Lubelszczyzny"… otwarte!

Zakończono fazę wdrożeniową projektu „Wrota Lubelszczyzny – informatyzacja administracji”. Obecnie rozpoczął się 5-letni etap utrzymania systemu. Za realizację tego przedsięwzięcia, którego celem jest informatyzacja administracji na terenie województwa lubelskiego, odpowiadało Asseco Poland w konsorcjum z Otago i lokalną firmą E-Studio. Wartość projektu to 15,2 mln zł netto.

W ramach projektu „Wrota Lubelszczyzny – informatyzacja administracji” w województwie lubelskim stworzona została elektroniczna platforma obsługi obywateli. Ponadto blisko 700 jednostek samorządowych, w tym szkoły, biblioteki i Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, połączono systemem elektronicznego obiegu dokumentów, który umożliwia sprawną wymianę informacji. Rozwiązanie zostało także zintegrowane z platformą e-PUAP. Dodatkowo zmodernizowano i rozbudowano istniejącą infrastrukturę informatyczną.
Według Asseco informatyzacja ma pozytywny wpływ na wizerunek urzędów. Usprawnia obsługę mieszkańców województwa, którzy mogą załatwiać sprawy urzędowe oraz wnosić opłaty za pośrednictwem Internetu. Skraca również czas ich realizacji. Ponadto mają oni możliwość sprawdzenia statusu spraw w dowolnym miejscu i czasie.
– Sukces, jakim okazało się wdrożenie tego projektu nie byłby możliwy, gdyby nie ogromne zaangażowanie wszystkich osób, które przy nim pracowały – powiedział Wojciech Romanek, Kierownik Projektu, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. – Teraz możemy śmiało powiedzieć, że Lubelszczyzna to nowoczesne urzędy, które są łatwo dostępne dla obywateli –dodał.
 
Źródło: Asseco
Zdjęcie: homes-kid.com

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...