TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wpłaty na rzecz PISF. O czym każdy operator telewizji kablowej powinien wiedzieć

30 kwietnia Sejm uchwalił Tarczę Antykryzysową 3.0. Jedną ze zmian jest objęcie podatkiem  platform streamingowych. Danina ta zasili konto Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF).  Jarosław Straś, radca prawny, przypomina, że obowiązkiem tym są objęci operatorzy telewizji kablowej.

Przymusowe odosobnienie sprawiło, że większą popularnością cieszą się platformy VOD. Rząd postanowił ten fakt wykorzystać i objąć tego typu usługi podatkiem w wysokości 1,5 proc. Środki przeznaczone będą na Polski Instytut Sztuki Filmowej, który zgodnie z ustawą o kinematografii realizować ma zadania z zakresu polityki państwa w dziedzinie kinematografii, w tym m.in. tworzenie warunków do rozwoju polskiej produkcji filmów i koprodukcji filmowej.

Radca prawny przypomina, że dotychczas podmiotami zobowiązanymi do dokonywania wpłat na rzecz PISF w wysokości 1,5 proc. przychodów były m.in. podmioty prowadzące kina, nadawcy programu telewizyjnego, operatorzy platform cyfrowych, ale również operatorzy telewizji kablowych.

Zgodnie więc z ustawą o kinematografii operatorzy kablowi zobowiązani są do dokonywania wpłat na rzecz PISF-u. Opłata wynosi 1,5 proc. przychodu uzyskanego z tytułu przychodów pochodzących z opłat za dostęp do reemitowanych programów telewizyjnych oraz świadczenia usług reemisji.

Źródło: okablowani.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...