TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wirtualna Konferencja KIKE – zapowiedź

Tegoroczna konferencja Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej z pewnością wyróżnia się formą. W dniach 23-25 czerwca przedstawiciele operatorów telekomunikacyjnych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw spotkają się w wirtualnym świecie. Choć spotkania odbędą się w sieci, to poruszane tematy będą bardzo rzeczywiste.

– Znaleźliśmy rozwiązanie, które w czasach pandemii pozwala na organizację ogólnopolskiej konferencji, zapewniając jednocześnie całkowite bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom – podkreśla Mariusz Filipiak, członek zarządu Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej i prezes spółki KIKE Events.

Na Wirtualnej Konferencji KIKE zaplanowane zostało odtworzenie wszystkich jej tradycyjnych elementów (poza wspólnymi posiłkami), a przedstawione w agendzie warsztaty i prelekcje z pewnością warte są uwagi.

Wtorek (23.06) to „dzień zero” konferencji podczas którego odbędzie się szereg wartsztatów. Będzie można dowiedzieć się między innymi jak wprowadzić i jak korzystać z danych z Punktu Informacji do spraw Telekomunikacji. Odpowiednie szkolenia poprowadzą przedstawiciele Departamentu Strategii i Analiz Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Pierwszego dnia (środa, 24.06) dużo miejsca poświęcone będzie ustawie Prawo komunikacji elektronicznej. Jej wprowadzenie jest wynikiem wdrożenia Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej. Obszerność zmian w prawie, które trzeba wdrożyć przesądziła o tym, że Ministerstwo Cyfryzacji uznało wprowadzenie nowej ustawy za lepsze rozwiązanie niż nowelizowanie starego Prawa telekomunikacyjnego. Następnie zostanie też poruszonych kilka zagadnień prawnych związanych z aktualną sytuacją; działania Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w dobie Covid-19 oraz szczególna sytuacja prawno-pracownicza w okresie pandemii. Interesująco zapowiada się także blok poświęcony usługom internetowym (gry online, e-sport, cyberbezpieczeństwo, monetyzowanie dużych przepustowości). Na sali głównej przedstawione będą także projekty animowane przez Stowarzyszenie e-Południe (Lokalni, EPIX, TeleKlasa, TeleCentrum, MdO, TeleOdpowiedzialni i Media dla MiŚOT).

Drugiego dnia konferencji (czwartek, 25.06) zaprezentowaną zostaną między innymi nowe możliwości dystrybucji IPTV i sprzedaży treści online. W bloku poświęconym finansom zaprezentowany zostanie stan rynku telekomunikacyjnego po zakończeniu kolejnego etapu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działania antykryzysowe Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Fundusz Szerokopasmowy. Na sali warsztatowej szerzej przdstawione będą także projekty TeleKlasa i Lokalni.pl

Warto też przypomnieć, że już w pierwszym dniu rejestracji udział w wydarzeniu potwierdziło blisko tysiąc uczestników (obecnie ich liczba przekroczyła 1200), czyli o znacznie więcej, niż średnio gromadziły wcześniej standardowe konferencje KIKE.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze