TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wirtualizacja usług i procesów na kolejnym spotkaniu MeetIT w Katowicach

W czwartek 11 czerwca odbędzie się w Katowicach po raz trzynasty spotkanie z cyklu MeetIT. Tym razem tematem będzie “Wirtualizacja w praktyce: dziś i jutro”. Program spotkania został podzielony jak zwykle na dwa bloki. Pierwszy, merytoryczny, obejmujący prezentacje dotyczące wirtualizacji usług i procesów biznesowych oraz zagadnień bezpieczeństwa. Drugim będzie blok “Spoza IT”, gdzie prelekcja dotyczyć będzie roli informatyki jako “oręża wojny o wynik”.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny po wcześniejszym zarejestrowaniu się przez stronę www.meetit.org.pl
Blok merytoryczny rozpocznie się prezentacją “Wirtualna rzeczywistość – rok przełomu” wprowadzającą uczestników w temat wirtualizacji i jej znaczenia dla realizacji usług i procesów. Kolejny prelegent rozwinie temat dotyczący wirtualizacji usług telefonii stacjonarnej. Uczestnicy dowiedzą się, czy przy obecnym rozwoju telekomunikacji potrzebna jest w ogóle tradycyjna centrala telefoniczna.
Dwie kolejne prezentacje dotyczyć będą wirtualizacji infrastruktury serwerowej i wskazówek dotyczących doboru sprzętu do realizacji tego typu zadań. W dalszej części spotkania rozwinięte zostanie zagadnienie tzw. usług w chmurze – m.in. archiwizacji danych, wirtualnych środowisk pracy oraz monitoringu IT.
Dodatkowo po raz pierwszy na spotkaniu MettIT pojawi się tematyka medyczna. Prezentacja dotyczyć będzie wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w treningu lekarzy.
W bloku “Spoza IT” rozwinięty zostanie wątek wykorzystania informatyki w zadaniach wymagających osiągnięcia określonych wyników, które potem podlegają ocenie.
Spotkanie MeetIT tradycyjnie zakończy się zaproszeniem prelegentów i publiczności do lokalu “Spencer Pub” (Katowice, ul. Wojewódzka 21), gdzie można będzie kontynuować dyskusję w nieformalnej atmosferze.
Spotkania MeetIT gromadzą osoby zainteresowane najnowszymi rozwiązaniami z zakresu informatyki i telekomunikacji, które są wykorzystywane w firmach i instytucjach. W programie każdego spotkania MeetIT przewidziane są prelekcje opisujące sposoby praktycznego wykorzystania oprogramowania i sieci komputerowych oraz urządzeń zapewniających dostęp do usług telekomunikacyjnych.
Dodatkowe informacje:
Joanna Piotrowska-Frymer
Koordynator ds. MeetIT
Tel.: 32 428 83 16, kom.: 783 720 003
E-mail: j.piotrowska@3s.pl
Źródło: MeetIT

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...