Najszybciej rosnące firmy i najlepsi przedsiębiorcy – to do nich trafiają prestiżowe Diamenty.
Edycja 2018 pokazała, że polski biznes nie przestaje się rozwijać. Diamenty Forbesa to ranking, który wyróżnia najbardziej innowacyjne przedsięwzięcia, które osiągnęły sukces.
Ta inicjatywa dodatkowo pobudza przedsiębiorczość, a dla ludzi sukcesu jest okazją, aby się poznać. W tym przypadku to sukces całego środowiska polskich Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych (MiŚOT) – unikatowego zjawiska w Europie. Unikatowe jest również to, że e-Południe jest pierwszym stowarzyszeniem w gronie laureatów.
Jak się okazuje, e-Południe nie po raz pierwszy tworzy historię i zmienia polski rynek telekomunikacyjny. Całe środowisko Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych (MiŚOT) nie ma się czego wstydzić. Należy do nich ponad 30% rynku telekomunikacyjnego, utworzyli KIKE – izbę gospodarczą, która aktywnie reprezentuje MiŚOT przed administracją publiczną. Wreszcie wspólne projekty realizowane z Inet Group i KIKE pokazują, że opłaca się współpracować na wszystkich możliwych płaszczyznach.
Ważny podkreślenia jest fakt, że laureaci Diamentów nie zabiegają o wyróżnienie, nie wypełniają żadnych deklaracji i nie ma z ich strony żadnych działań lobbystycznych. To Forbes wyszukuje Diamenty, a nie odwrotnie. Dane do zestawienia zbierane są w sposób neutralny przez bezstronnego partnera pisma. Wywiadownia Bisnode Polska zbiera dane, a na ich podstawie tworzy bazy przedsiębiorstw, którym przyznała pozytywny rating wiarygodności. Firmy muszą być rentowne i mieć wysoką płynność bieżącą oraz nie zalegać z płatnościami. Firmy spełniające te warunki muszą również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.
Nagroda przyznawana przez pismo to powód to dumy, chociażby ze względu na sposób wyłaniania laureatów: wyniki rankingu „Diamenty Forbesa 2018” zostały opracowane w redakcji pisma na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firmy. Wśród kluczowych kryteriów znalazły się m.in. wyniki finansowe, wartość majątku, historia płatnicza, wiarygodność płatnicza czy brak negatywnych zdarzeń prawnych. Firmy z grona „Diamentów Forbesa” podzielono na 16 województw, a w ramach każdego z nich na kolejne trzy kategorie według poziomu przychodów: 5-50 mln złotych, 50-250 mln złotych, powyżej 250 mln złotych.
Taki sukces świadczy o jednym – e-Południe przyczyniło się do niego własną pracą, wynik świadczy o ciągłym rozwoju, a także sile środowiska Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych. Umieszczenie w prestiżowym zestawieniu jest szansą na promocję nie tylko firmy, ale całego środowiska MiŚOT, na rzecz którego Stowarzyszenia działa. A dla samego e-Południa jest potwierdzeniem wiarygodności wśród partnerów biznesowych.
Lista laureatów publikowana jest na łamach specjalnego raportu, który ukazuje się wraz z drugim numerem Forbesa (na rynku w ostatni czwartek stycznia). W tym samym terminie lista publikowana jest w internecie na stronie Forbes.pl.
Artykuł Forbes.pl możecie przeczytać tutaj.
Stowarzyszenie e-Południe wśród laureatów prestiżowych „Diamentów Forbesa 2018”
przeczytaj najnowszy numer isporfessional