TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Rozpoczynają się konsultacje społeczne obszarów białych NGA

Celem konsultacji społecznych jest zebranie planów inwestycyjnych w zakresie infrastruktury szerokopasmowej i określenie obszarów, na których w ciągu trzech lat nie powstaną sieci komercyjne NGA.
Będą one trwały od 1 do 30 sierpnia br. W ramach konsultacji zbierane są plany inwestycyjne dotyczące infrastruktury szerokopasmowej na okres 3 lat (po zakończeniu konsultacji, zgłoszenia dotyczące istniejącej lub planowanej infrastruktury nie będą uwzględniane).
Lista obszarów białych NGA dla III konkursu w ramach I osi POPC zostanie opracowana wyłącznie na podstawie danych przekazanych w ramach inwentaryzacji Prezesa UKE w 2017 r. oraz konsultacji społecznych obszarów białych NGA. 
Zebranie planów inwestycyjnych ma na celu sprawdzenie, gdzie przedsiębiorcy będą inwestować w infrastrukturę telekomunikacyjną NGA ze środków własnych.
Przed wzięciem udziału w konsultacjach ważna jest, aby zapoznać się z Zasadami konsultacji społecznych obszarów białych NGA, a także z Instrukcją zgłaszania planów inwestycyjnych.

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...