TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

„ROR na selfie” w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy planuje wprowadzić usługę „ROR na selfie”. Będzie to możliwość założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego z wykorzystaniem skanu twarzy. Pozwoli na to aplikacja mobilna banku, która dokona biometrycznej analizy twarzy. Usługa ma pojawić się już w pierwszym kwartale 2023 roku.

W ubiegłym roku Bank Pocztowy podobne rozwiązanie wprowadził w dziale kredytów. „Kredyt na selfie” pozwala wziąć kredyt podczas rozmowy z konsultantem bez konieczności fizycznej obecności w placówce. Potwierdzenie tożsamości Klienta odbywa się dzięki wideoweryfikacji dzięki specjalnej aplikacji wykorzystującej biometryczną analizę twarzy. Nowi klienci w ten sposób mogą uzyskać kredyt do 5000 zł na okres nawet pięciu lat. Klienci, którzy wcześniej korzystali z usług Banku Pocztowego, mogą wnioskować nawet o 50 tys. zł.

Teraz podobne rozwiązanie planowane jest w przypadku rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Usługa „ROR na selfie” również będzie wykorzystywać biometrię. Przeznaczona jest dla tych, którzy chcą otworzyć rachunek online bez przychodzenia do placówki w celu jakichkolwiek formalności.

– Po wdrożeniu tej możliwości, założenie nowego konta zostanie przeprowadzone w całości w aplikacji mobilnej, a potwierdzenie tożsamości Klienta odbywać się będzie dzięki wykorzystaniu biometrycznej analizy twarzy.  Identyfikacja Klienta przebiegać będzie przy użyciu kamery telefonu –   poprzez wykonanie zdjęcia dowodu osobistego, nagranie krótkiego filmiku z dokumentem tożsamości oraz wykonanie „selfie”, czyli nagranie skanu twarzy – wyjaśnia Michał Leski, członek Zarządu Banku Pocztowego.

Przy wdrożenie tej usługi Bank Pocztowy korzysta ze współpracy z Digital Gateways. W planach jest również wykorzystanie podpisu elektronicznego, obsługiwanego przez Autenti.

Źródło: informacja prasowa

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze