Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Rekordowy Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu to nie tylko całkowicie formuła online. To także rekordowa liczba zgłoszonych inicjatyw złożonych sprawozdań oraz ogrom działań, imprez, wydarzeń towarzyszących.

Dzień Bezpiecznego Internetu jest inicjatywą tworzoną przez  Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.. Organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.

Co roku popularność DBI wzrasta i angażuje więcej uczniów, nauczycieli, rodziców, edukatorów i lokalnych społeczności. W tym roku DBI był rekordowy.

W działania zaangażowanych było ponad milion osób. 460 000 dzieci i młodzieży wzięło udział w lokalnych akcjach na rzecz bezpiecznego internetu.

A tych inicjatyw lokalnych zarejestrowano aż 4960. Złożono też 662 sprawozdania konkursowe. 34 inicjatywy zostały nagrodzone przez organizatorów i partnerów akcji.

– W tym roku obchody Dnia Bezpiecznego Internetu odbywały się w trudnych warunkach, w środku pandemii i przy nauczaniu zdalnym. Mimo to, udało nam się zmobilizować ogromną rzeszę nauczycieli, uczniów, rodziców i innych partnerów do działania. Pobity został rekord liczby lokalnych inicjatyw z 2020 r., a konferencja online i seria webinariów dotarły do większej liczby nauczycieli niż bylibyśmy w stanie przeszkolić offline – powiedział dr Szymon Wójcik, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Najważniejsza w tym dniu jest edukacja na temat bezpieczeństwa w siei. Dlatego też pojawiło się wiele szkoleń  czy webinarów na temat zagrożeń w sieci i sposobów ich unikania. 12 000 dorosłych – nauczycieli, edukatorów, pedagogów, rodziców zarejestrowało się do udziału w webinarach zorganizowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet.

– Bardzo cieszymy się, że tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu zaangażował i zachęcił do działania tak wiele osób. To znamienne, że tak wielkie zainteresowanie tą inicjatywą, ale też bezpiecznym światem internetu, jest właśnie teraz, gdy nasze życie tak mocno i w tak wielu aspektach przeniosło się do sieci. To pokazuje, że nasze działania mają sens, są potrzebne, a przede wszystkim, że coraz więcej osób jest świadomych i chce dbać o swoje i innych bezpieczeństwo w sieci  – powiedziała Anna Rywczyńska, Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet w NASK.

Patronat honorowy nad tegorocznym Dniem Bezpiecznego Internetu objął Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki

Źródło: informacje prasowe NASK

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Konkurencja dla YouTube’a – czym jest PeerTube?

YouTube stał się dominująca platformą, na której znajdują się różnego rodzaju treści wideo. Jednak...

Aplikacje na uniwersytety – MyUniLodz

Powstała specjalna aplikacja Uniwersytetu łódzkiego. MyUniLodz pozwala na smartfonie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące uczelni...

Krypto scam

W 2023 roku inwestujący w kryptowaluty stracili setki tysięcy złotych. I to nawet...

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...