TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Rejestracja transakcji z rachunku bankowego na kasie fiskalnej

Przedsiębiorcy zgłaszali do Rzecznika MŚP wątpliwości w sprawie interpretacji rejestracji na kasie fiskalnej wpłat na rachunek bankowy. Są objaśnienia.

Problemy z interpretacją przepisów dotyczyły sytuacji, w których wpłata na rachunek bankowy przedsiębiorcy została dokonana po godzinach pracy przedsiębiorstwa lub w dniu wolnym od pracy.

Minister Finansów w objaśnieniu napisał, że „jeśli podatnik o dokonanych wpłatach na rachunek bankowy dowiaduje się dopiero z chwilą otrzymania informacji z banku to ewidencjonuje na kasie rejestrującej zapłaty dokonane w dniu poprzednim niezwłocznie dnia następnego (w dniu odczytu płatności w banku).”

Oznacza to, że rejestracji na kasie fiskalnej można dokonać w dniu następnym po otrzymaniu wpłaty na rachunek bankowy. Niezwłocznie oznacza bowiem najwcześniejszy realny termin na wystawienie i wydanie klientowi paragonu fiskalnego. Czyli bezpośrednio po otrzymaniu informacji o wpłacie z banku lub pierwszego dnia pracy następującego po dniach wolnych.

Jeśli podatnik zakończył rejestrację na kasie fiskalnej np. o godz. 18, a wpłata została zaksięgowana o godz. 21, to rejestracja następuje w dniu następnym po uruchomieniu kasy fiskalnej. Jeśli dzień następny jest dniem, w którym przedsiębiorca nie prowadzi działalności (sobota, niedziela, święto), to rejestracja następuje w pierwszym dniu roboczym.

Źródło: rzecznikmsp.gov.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...