TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Program Operacyjny Polska Cyfrowa – spotkanie grupy roboczej i materiały szkoleniowe

Na początku grudnia miało miejsce posiedzenie Grupy Roboczej ds. programowania interwencji na lata 2021-27 w ramach celu polityki 3 “Lepiej połączona Europa dzięki zwiększeniu mobilności i udoskonaleniu regionalnych połączeń teleinformatycznych”. Dedykowane było nowej wersji Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (PO PC 2), który prowadzony jest przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. 

Ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego realizowane będzie jednofunduszowe wsparcie w ramach PO PC 2. Dla operatorów telekomunikacyjnych kluczowy jest Priorytet I: Zwiększenie dostępu do ultra-szybkiego Internetu szerokopasmowego, w ramach którego finansowane będą inwestycje szerokopasmowe w sieci zapewniające dostęp o przepustowości min. 100 Mb/s. 

Wsparcie udzielane będzie na bazie inwentaryzacji zasobów oraz opracowanej na jej podstawie liście obszarów wymagających wsparcia.

Interesujący wydaje się też Priorytet II – Zaawansowane usługi cyfrowe. Dotyczy wszelkich e-usług i digitalizacji zasobów.

Urząd Komunikacji Elektronicznej zorganizował również warsztaty on-line dla wnioskodawców i beneficjentów działania 1.1 POPC. Materiał dostępny jest poniżej, wśród poruszonych tematów jest m.in. wypełnianie testu Margin Squeeze i przyczyny nieuwzględniania punktów adresowych w wykazach UKE oraz ze sposoby objęcia zasięgiem budynków, które nie znalazły się na pierwotnych listach. 

Źródło: kike.pl / uke.gov.pl

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...