Lokalność to DNA Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych.
IDEA LOKALNOŚCI pozwala MiŚOT-om odróżnić się od dużych popularnych operatorów telekomunikacyjnych. Pozwala na uruchomienie w odbiorcach dodatkowych motywacji, prowadzących do zmiany zachowania.
– „Dlaczego kupujesz w korporacji coś, co masz za miedzą?”
IDEA LOKALNOŚCI komunikuje zmianę i sprawia, że ludzie czują się lepsi, ponieważ na etapie korzystania z oferty lokalnego operatora, już mogą poczuć się lepiej, mając przekonanie, że ten wybór to wyraz odpowiedzialności lokalnej – swego rodzaju manifest, by usługę internetu realizować u własnego, lokalnego operatora. Zadowolenie to zostało potwierdzone przez pierwsze tego typu badania z branży, które zostały wykonane jesienią 2018 r. przez Kantar MillwordBrown na zlecenie Stowarzyszenia e-Południe. Ankieta wykazała jednoznacznie, że abonenci lokalnych dostawców zdecydowanie częściej są zadowoleni z oferowanych im usług. Jest to różnica aż kilkunastu punktów procentowych! Obszerne omówienie wyników ankiety wraz z opinią ekspertów z MillwordBrown znajdziecie także w najbliższym wydaniu ICT Professional. Szczególnie ciekawie w zestawieniu prezentują się czynniki, jakie “Kowalscy” biorą pod uwagę przy wyborze dostawcy usług telekomunikacyjnych.
W nowym 2019 roku – roku lokalności – zapowiadamy realizację działań mających na celu aktywne i wspólne budowanie idei lokalności. Wskażemy istotę dokonywania lokalnych wyborów, wspierania lokalnych firm, działania na korzyść lokalnego otoczenia – zarówno w warstwie biznesowej, jak i społecznej. Wspólnie zbudujemy wizerunek branży lokalnych dostawców internetu, których celem jest rozpoczęcie dialogu społecznego w oparciu o wskazanie istoty świadomego wyboru dostawcy internetu i wyraźnego zasygnalizowania w społeczeństwie możliwości wyboru i podziału „lokalny vs. ogólnopolski”.
Witamy w 2019 roku.
Witamy w Roku Lokalności!
Pod koniec 2018 roku opublikowano dwa ciekawe raporty dot. branży telekomunikacyjnej:
Polska Izba Komunikacji Elektronicznej opublikowała raport „Przyszłość inwestycji w sieci gigabitowe” przygotowany przy współpracy CMS oraz Audytela.
Niniejszy raport opisuje aktualny stan rozwoju sieci telekomunikacyjnych w Polsce, analizuje potrzeby w odniesieniu do dalszych inwestycji infrastrukturalnych. To także podsumowanie wzajemnych zależności pomiędzy kształtem regulacji a ich wpływem na skłonność operatorów telekomunikacyjnych oraz innych potencjalnych inwestorów do dalszej rozbudowy sieci szerokopasmowych, ze szczególnym uwzględnieniem roli i pozycji operatorów telewizji kablowych.
Całość do przeczytania tutaj.
Raport “Substytucja mobilnego i stacjonarnego dostępu do internetu w Polsce” Małgorzaty Olszewskiej i Magdaleny Gaj omawia natomiast problematykę substytucji (wymienności i zastępowalności) pomiędzy usługą stacjonarnego a mobilnego dostępu do Internetu z uwzględnieniem bieżącej sytuacji na rynku telekomunikacyjnym, regulacji prawnych, trendów, decyzji organów administracji publicznej w Polsce i w Unii Europejskiej, neutralności i uwarunkowań, wynikających z pomocy publicznej, w tym zasad Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.
Całość do przeczytania tutaj.
W nadchodzącym wydaniu ICT Professional znajdą Państwo również omówienie powyższych raportów.
Na ISP Forum w tym tygodniu pojawiło się kilka nowych dyskusji. Waszej uwadze polecamy między innymi poniższe tematy:
Wątek dotyczący dzierżawy kanalizacji od GDDIKA – https://ispforum.pl/index.php?topic=22274.0
Dyskusja nt. zastosowania Cisco NEXUS N3K 3064 – https://ispforum.pl/index.php?topic=22283.0
Wątek dotyczący rejestratora CCTV do kamer IP – https://ispforum.pl/index.php?topic=22290.0
Rozmowa nt. walki ze spamem i Proxmox Mail Gateway – https://ispforum.pl/index.php?topic=22288.0
Zapraszamy również do lektury artykułów opublikowanych na stronie ICT Professional:
- Adam Andruszkiewicz wiceministrem cyfryzacji
- Wydłużenie II rundy w ramach trzeciego konkursu dla działania 1.1 POPC
- Moje OSE – portalu do zarządzania kontem szkoły w sieci OSE
- Huawei rządzi na rynku IoT
- W Pendolino można już korzystać z internetu przez Wi-Fi!
- 11,35-20,3 mld zł – tyle potrzebna na rozwój sieci 5G w Polsce