TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Ostrzeżenie przed uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych w internecie

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przypominają, że udział w zagranicznej grze hazardowej lub w grze hazardowej urządzanej lub prowadzonej wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny. Żeby tego uniknąć warto zapoznać się z wykazem legalnych domen internetowych z grami hazardowymi.

Nielegalne są także strony internetowe wykorzystujące w nazwie nazwę domeny wpisanej do Rejestru. Są to tzw. domeny klony. Dlatego uważnie należy sprawdzać adresy stron.

Również nielegalne są strony posługujące się zagranicznymi licencjami i zezwoleniami na urządzanie gier hazardowych. Przepisy obowiązujące poza Polską nie są tożsame z przepisami naszego kraju.

Legalną organizacja gier hazardowych w internecie (z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych) objęto monopolem państwa. Wykonuje go Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Wykaz stron internetowych z nielegalnymi grami hazardowymi znajduje się na stronie hazard.mf.gov.pl, na której prowadzony jest Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą.

Lista legalnych domen internetowych dostępna na stronie:https://www.podatki.gov.pl/pozostale-podatki/gry-hazardowe/zaklady-wzajemne-i-gry-hazardowe-przez-internet/

Źródło: gov.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...