Podczas Kongresu OSE minister w KPRM ds. cyfryzacji i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński opowiadał o przyszłości programu. Mówił o przyłączach szybkiego internetu w szkołach i o podłączaniu do sieci wielu sal lekcyjnych także w tych miejscach, gdzie obecnie internet dociera do jednego punktu.
– Wiemy, że jest wiele szkół w Polsce, gdzie OSE dociera do jednego punktu, a potem nie ma „pajęczyny pociągniętej po całym budynku” – powiedział Janusz Cieszyński. – Chcemy nawet 100 tys. sal lekcyjnych podłączyć do OSE. Aby to dobrze zrobić, rozpoczynamy od pilotażu” – dodał pełnomocnik rządu.
Jeszcze we wrześniu zostanie uruchomiony nabór szkół do programu pilotażowego w różnych obszarach związanych z OSE. Będą to szkoły działające w różnych obszarach i z różny mi warunkami.
– 10 tys. szkół już teraz przysłało nam ankiety, to jest mniej więcej połowa. Mamy nadzieję, że w tym pilotażu będzie duże zainteresowanie, a kiedy ruszymy z programem, to będzie naprawdę sukces – przekonywał Cieszyński.
Obecny na Kongresie OSE dyrektor PIB NASK Wojciech Pawlak także wypowiadał się na temat programu. Zauważył, że do tej poty wzięło w nim udział ponad 400 operatorów.
– To przeważnie operatorzy lokalni – powiedział Wojciech Pawlak – OSE wspiera rozwój lokalnego biznesu, to nie są tylko kadry dla kadr – przekonywał.
Dyrektor PIB NASK przypomniał, że program OSE realizuje dwa cele, które są zapisane w ustawie go regulującej. Rozwija kompetencje cyfrowe oraz wspiera nauczanie.
Źródło: cyberdefence24.pl