TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Instytucje finansowe zwiększają wydatki na cyberbezpieczeństwo

Raport przygotowany przez Deloitte i FS-ISAC przedstawił wpływ cyfryzacji i pandemii COVID-19 na bezpieczeństwo cybernetyczne w instytucjach finansowych.

Analitycy odnotowali wzrost wydatków na bezpieczeństwo cybernetyczne, a szczególnie tych dotyczących zarządzania prawami dostępu i tożsamością, monitoringu bezpieczeństwa i operacji w cyberprzestrzeni oraz bezpieczeństwa punktów końcowych i sieci.

Instytucjom finansowym w tworzeniu bezpieczniejszych produktów może pomóc przyjęcie zasady „security by design”, czyli uwzględnianie wymogów bezpieczeństwa już na etapie koncepcji i kreacji.

Wśród najważniejszych priorytetów inwestycyjnych związanych z bezpieczeństwem wymieniono: między innymi chmurę obliczeniową, analitykę danych i automatyzację procesów.

Przedsiębiorstwa mogą przyjąć model „zero trust”, czyli koncepcję całkowitego braku zaufania. Może stać się tak z powodu zatarcia granicy pomiędzy pracownikami, wykonawcami, klientami i partnerami.

Źródło: deloitte.com

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...