TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Dalsze prace nad Kodeksem Dobrych Praktyk przeniesione do Ministerstwa Sprawiedliwości

1 czerwca br. odbyło się posiedzenie Zespołu Roboczego Rady Przedsiębiorców ds. Franczyzy. Zespół działa w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. W trakcie spotkanie podsumowano dotychczasowe działania przygotowujące projekt Kodeksu Dobrych Praktyk. Podjęte zostały też decyzje co do przyszłości projektu.

– Zespół wypracował szereg ważnych założeń do Kodeksu Dobrych Praktyk w sprawie franczyzy. Zespół niestety nie doszedł do porozumienia w sprawie 3-miesięcznego maksymalnego terminu wypowiedzenia umowy przez franczyzobiorcę. Uznaję ten warunek za niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania rynku franczyzy, w związku z czym postanowiłem przenieść dalsze działania na rzecz wprowadzenia wypracowanych zasad w życie na poziom prac w Ministerstwie Sprawiedliwości – podsumowuje Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Adam Abramowicz poinformował w trakcie spotkania o pracach analitycznych prowadzonych równolegle do Zespołu Roboczego ds. Franczyzy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Toczą się tam prace w sprawie wypracowania ram prawnych i wprowadzenia do polskiego systemu prawnego pojęcia, zasad działania oraz zasad formalnych istnienia umowy franczyzowej.

Dlatego też Rzecznik MŚP podjął decyzję o przeniesieniu dalszych działań na poziom prac w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Na planowanym 10 czerwca spotkaniu przedstawi wypracowane zasady dotyczące współpracy franczyzobiorców i franczyzodawców.

Zobacz całość spotkania ZRRP  d.s. Franczyzy:

Źródło: rzecznikmsp.gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...