TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Chroń firmę przed cyberprzestępcami

Bezpieczeństwo logowania do firmowych sieci zależy nie tylko od dobrych metod uwierzytelniania, ale i od samych pracowników, którzy nie powinni łamać ustalonych zasad.
Kwestia bezpiecznego dostępu do filmowej sieci jest dziś niezwykle istotna, bo słabe uwierzytelnianie może skończyć się włamaniem, kradzieżą danych i ich zniszczeniem, sabotażem i innymi mało przyjemnymi zdarzeniami. Cyberprzestępcy nie śpią i udoskonalają metody włamań, tym bardziej że rosną ich możliwości, gdyż, jak podają eksperci firmy doradczej Deloitte, wraz z rozwojem technologii rośnie też liczba potencjalnych obszarów, które cyberprzestępcy mogą wykorzystać, aby włamać się do organizacji.
Są to, m.in. strony internetowe, media społecznościowe, na których aktywni są pracownicy i sama firma, aplikacje mobilne oraz infrastruktura techniczna. W przypadku mniejszych firm zatrudniających od 10 do 250 osób takich miejsc jest od 20 do 50, ale już w firmie zatrudniającej powyżej 250 pracowników liczba punktów dostępu, które mogą być potencjalną furtką dla przestępców wzrasta do 190–200.
Źródło: “Rzeczpospolita”

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...