TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Bill Gates broni rozwoju AI

Niedawno pisaliśmy o liście otwartym w sprawie rozwoju sztucznej inteligencji. Jego sygnatariusze domagali się spowolnienia prac i przebadania obecnego poziomu technologii. Odmiennego zdania jest Bill Gates.

Bill Gates uznaje, że rozwój sztucznej inteligencji to nasza przyszłość i jest przeciwny wstrzymaniu prac nad nią. Jego zdaniem ulepszanie aplikacji jak ChatGPT to dobry kierunek. W przyszłości AI pozwoli rozwiązać wiele problemów ludzkości, a ewentualne problemy z tym związane należy rozwiązywać równolegle do prac nad nią, a nie poprzez ich wstrzymanie.

Dlatego Gates negatywnie wypowiada się na temat listu otwartego podpisanego m.in. przez Elona Muska czy Steve’a Wozniaka, w którym pisano o konieczności wstrzymania prac nad AI. Miałoby to pomóc w ocenie korzyści  i ryzyka płynących z tej technologii.

– Nie sądzę, aby prośba jednej konkretnej grupy o przerwę rozwiązała problemy i odpowiedziała na wyzwania – stwierdził Bill Gates.

Nie zaprzecza on, że istnieją obawy o dalszy kierunek rozwoju AI i jej wpływ na nasze życie, ale widzi w tym więcej pozytywów niż negatywów. Dla niego sztuczna inteligencja jest rewolucją technologiczną jak telefony komórkowe lub internet, która w przyszłości pozwoli na zmniejszanie nierówności na świecie.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...