TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Amerykański Netskope i jego platforma  cyberbezpieczeństwa  w Polsce

Na początku 2023 roku w Warszawie ma powstać data center Netskope. To pierwsza taka inwestycja w tej części Europy. Firma utworzyła również nowe stanowisko dyrektora regionalnego w Polsce. Będzie odpowiedzialny za sprzedaż w kraju oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Został nim Michał Borowiecki.

Netskope to firma związana z cyberbezpieczeństwem. Na całym świecie dostarcza klientom ujednoliconą platformę bezpieczeństwa SASE – ang. Secure Access Service Edge. Służy do ochrony danych oraz użytkowników niezależnie od tego, z jakiego rodzaju aplikacji korzystają, w jakiej są lokalizacji oraz jakie mają urządzenia.

‒ Nasze rozwiązania pozwalają firmom i instytucjom zabezpieczyć dane, gdziekolwiek jest to potrzebne, ale jednocześnie wspierają produktywność i rozwój organizacji. Oznacza to zabezpieczenie dostępu zarówno z urządzeń firmowych, jak i osobistych, identyfikowanie i zabezpieczanie korzystania z chmury prywatnej i publicznej, a także sieci, prywatnych centrów danych, a nawet punktów końcowych i urządzeń używanych w ramach Internetu rzeczy ‒ mówi Xavier Duyck, wiceprezes Netskope ds. sprzedaży na region północnej i wschodniej Europy oraz regionu DACH.

W listopadzie 2022 roku firma Netskope obchodziła dziesiątą rocznicę założenia. Przez ten czas stworzyła 60 centrów danych, których budowa kosztowała ponad 100 milionów dolarów. W 2023 roku jedno z centrów Netskope będzie znajdować się w Warszawie.

‒  Polska to dynamicznie rozwijający się kraj, dlatego chcemy wspierać polski rynek, oferując nasze usługi przedsiębiorstwom, ale także państwowym i samorządowym instytucjom. Dzięki naszemu nowemu warszawskiemu centrum danych, które wkrótce zostanie udostępnione online, będziemy również mogli zapewnić polskim klientom możliwość przetwarzania danych w lokalnym centrum krajowym. W obrębie Unii Europejskiej i poza jej granicami takie usługi są już dostępne i gwarantowane ‒ przekonuje Xavier Duyck.

Netskope to ponad dwa i pół tysiąca pracowników i ponad dwa tysiące klientów. Z usług firmy korzystają największe banki komercyjne, pięciu z siedmiu największych dostawców opieki zdrowotnej czy dwie z trzech największych firm telekomunikacyjnych. Klienci to także Yamaha, Silicon Valley Bank, Levis, PDC ENERGY, miasto San Diego, Juniper Networks, amerykańska liga NHL oraz federalny Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

‒ Dane są w obecnym świecie fundamentem funkcjonowania różnych branż przemysłu.  Z naszych badań wynika, że pracownicy średniej wielkości przedsiębiorstwa używają ponad 2400 aplikacji chmurowych. 95 proc. takich rozwiązań  jest niezarządzanych przez zespoły IT i poza kontrolą danej organizacji. Takie aplikacje są w szarej strefie, którą my określamy mianem „shadow” ‒ wyjaśnia Xavier Duyck.

Nestkope przetwarza dziennie ponad 50 miliardów transakcji w chmurze, sieci Web i aplikacjach prywatnych. Daje to firmie tak silną pozycję ,że przez Gartnera została wskazana jako lider na rynku SSE (Security Service Edge).

Źródło: alebank.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze