TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Akcelerator Technologii 5G. Start-upy poszukiwane. Najlepsze otrzymają 600 tys. zł wsparcia

Operator sieci Plus uruchomił komercyjną sieć 5G w siedmiu polskich miastach, dając dostęp do tej technologii 900 tys. abonentów. Teraz zaczyna poszukiwania rozwiązań start-upowych, które wykorzystają tę technologię w swoich produktach i modelach biznesowych w ramach Akceleratora Technologii 5G. Zgłoszenia można nadsyłać do 21 września.

Proces akceleracji podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy trwa trzy miesiące, start-upy mogą otrzymać dofinansowanie do 50 tys. zł na inkubację pomysłu. Na drugim etapie start-upy mogą otrzymać do 550 tys. zł wsparcia na dopracowanie i wdrożenie innowacji.

Polkomtel szuka startupów w obszarach: media i rozrywka (VR/AR, rozwiązania dla TV i Internetu, digitalizacja, gamifikacja), inteligentny dom i biuro (głównie w obszarze IoT), opieka zdrowotna, motoryzacja (tutaj np. zarządzanie i optymalizacja floty), ekologia i transformacja cyfrowa.

Zgłaszać się mogą mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa we wczesnej fazie rozwoju (maksymalnie do 22 miesięcy od daty rejestracji), prowadzące działalność na terenie województwa łódzkiego lub które, w przypadku rekomendacji do udziału w programie, zarejestrują działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego w ciągu 14 dni.

Nabór potrwa do 21 września 2020 r. Zgłaszać się można poprzez stronę  https://startupspark.io/akcelerator-5g/.

Źródło: Plus

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...