Lokalni ISP tworzą ogólnokrajowego operatora

0
7

 
Ogólnokrajowy operator SWISSnet, posiadający uspójnioną ofertę, ma być w stanie dotrzeć w każde miejsce w kraju.  Premiera przedsięwzięcia będzie miała miejsce w październiku. Projekt ma za zadanie zaskoczyć graczy na rynku. 
SWISSnet będzie działać na bazie sieci technologii DSL oraz łączy FTTH lokalnych ISP. Krzysztof Czaja, prezes Fundacji Nasza Wizja, przedstawia projekt:

Jestem przekonany, że lokalni ISP to potężna siła. Zbudowali oni swoje sieci, bardzo często w miejscach, gdzie najwięksi operatorzy nie zaglądają. Uspójnienie oferty i działań promocyjnych zdecydowanie przyczyni się do zbudowania silnej marki, która będzie mogła stanąć w szranki z głównymi graczami na rynku.

Krzysztof Czaja wyjawił również, że odbiera wiele telefonów od lokalnych ISP zainteresowanych usługą. Firma potwierdza, że jest technicznie przygotowana do świadczenia usług IPTV na łączach DSL.
Krystian Pogoda, dyrektor techniczny SWISSnet, o projekcie:

Naszym celem było uczynienie technologii dostępowych transparentnymi, by w ten sposób umożliwić świadczenie takich samych usług, niezależnie czy mamy do czynienia z FTTH, DOCSIS, czy DSL.

[ Źródło: Telko.in]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here