Atak hakerski na Twittera. „Możemy włamać się na każdy serwer”

0
107
fot. Pixabay

Konta na Twitterze należące do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOL) oraz do klubu FC Barcelona zostały zhakowane. Atak ten przeprowadziła grupa OurMine, która zamieściła komunikat z komentarzem: „Everything is hackable” (Wszystko można zhakować).

To kolejny już atak na serwery grupy Twitter grupy OurMine. Poprzednio stało się w 2016 r. Wtedy hakerzy wykradli poufne informacje. Rzecznik prasowy Twittera zapewnia, że natychmiast po ataku zainfekowane konta zostały zablokowane i podjęto działania, aby następnie je przywrócić.

MKOL również odniósł się do zdarzenia, potwierdzając zajście, a także zapewnił sprawdzenie innych kont w mediach społecznościowych.

FC Barcelona zaś zapowiedziała, że „przeprowadzi w związku z tym audyt bezpieczeństwa cybernetycznego i zamierza przejrzeć wszystkie protokoły i narzędzia obsługujące kanały używane do komunikowania się z zewnętrznymi instytucjami, tak aby w przyszłości zapobiec takim incydentom i zagwarantować naszym członkom i fanom najlepszą obsługę”.

fot. Twitter

Hakerzy szczycą się swoim występkiem. Na koncie Komitetu Olimpijskiego (który został bardzo szybko usunięte z serwera) umieścili zdanie: „Cześć, jesteśmy grupą OurMine i informujemy, że możemy się włamać na każdy serwer”.  Następnie wysłali do serwisu Business Insider e-mail z informacją, że to oni włamali się na oba konta.

Źródło: Computerworld

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here